Gerbiami įmonių savininkai ir vadovai,
Leiskite jums užduoti kelis klausimus. Kas naudingiau jūsų verslui:
 • Gaminti didelį užsakymą ar kelis smulkius?
 • Tas pačias prekes pristatyti klientui kasdien, kas savaitę ar kas mėnesį?
 • Kur naudingiausia laikyti didžiausią pagamintų (atsivežtų) prekių kiekį tiekimo grandinėje: pas pirkėją, mažmenoje ar gamyklos sandėlyje?
 • Jei ne jūs, tai jūsų darbuotojai į šiuos naivius klausimus atsakys taip:
 • didelė partija,
 • kas mėnesį,
 • mažmenoje.
 • Dabar nuoširdžiai paklauskit savęs:
 • Kodėl pažangiausios pasaulio gamyklos siekia ir pasiekia sumažinti gamybos partijos dydį iki 1(!) vieneto?
 • Kodėl Toyotos tiekėjai komplektuojančias detales pristato tiesiai į konvejerį kas 20 min.?
 • Kodėl pažangiausiose pasaulio įmonėse gamybos ar užsakymo pristatymo laikas sudaro nuo kelių valandų iki kelių dienų? O koks jūsų įmonėje? Kiek kartų atsiliekate nuo pasaulio geriausių kompanijų? Suskaičiavote? 2, 5 ar 10 kartų?
 • Įdomu, ko pasaulio verslo lyderiai siekia taip nežmoniškai mažindami partijos dydį ir trumpindami užsakymo pristatymo laiką? Atsakymas paprastas – geriau aptarnauti klientą ir greičiau uždirbti pelną.
  Kad būtų aiškiau, paskaičiuokime.
  Tarkime, gaminame (ar perkame) prekę X, kurią parduodame už 200Lt, o jos tiesioginiai kintami kaštai (žaliavų kaina, transportas ir pardavimo komisiniai) sudaro 100Lt.
  Kiekvieną kartą parduodami papildomą prekės X vienetą, mes uždirbame papildomus 100 Lt (200-100 = 100 Lt).
  Tiekėjas pristato žaliavas per 60 dienų, apmokėjimo terminas - 30 d., sandėlyje laikomas vidutinis žaliavų ir prekių likutis - 60 dienų, gamybos laikas - 21 d., pardavus prekę pirkėjas sumoka per 30d.
  Skaičiuojame pinigų ciklą "Nuo-Iki" = –30+60+21+30 = 81d.
  Pinigų generavimo dažnis = 100 Lt / 81d. = 1,23.
  Antras pavyzdys.
  Tiekėjas žaliavas laiko mūsų sandėlyje ir jas papildo kas savaitę, už sunaudotas žaliavas apmokame per 5 d., sandėlio likutis - 5d, gamybos laikas – 2d., o mums pirkėjas sumoka per 5 dienas (nes tiekiame ne kartą per mėnesį, o du kartus per savaitę.)
  Šį kartą “Nuo-Iki” pinigų ciklas = –5+5+2+5 = 7d.
  Tokiame versle pinigų generavimo dažnis = 100Lt / 7d. = 14,3.
  Antrasis veiklos modelis tuos pačius 100 Litų uždirba 1163% (!) greičiau arba daugiau kaip 11 kartų efektyviau.
  Tarp kitko, antro pavyzdžio skaičiai yra gana konservatyvūs. Nes dar prieš 10 metų, 1998 m. pabaigoje kompanijos "Apple" gamyklose vidutinis atsargų apyvartumas siekė 180 kartų per metus, t.y.,vidutiniškai 2 d., o gamybos vadovas Tim Cook jau tada galvojo, kaip pasiekti atsargų lygį, skaičiuojamą ne dienomis, o valandomis. IndustryWeek, 3.15.1999
  Šiandien, informacinių technogijų amžiuje, greitis tampa vienu iš svarbiausių konkurencinės kovos veiksnių. Kuo greičiau jūsų prekės juda tiekimo grandine, tuo pranašesni esate už savo konkurentus. Tuo greičiau galite pristatyti naują produktą, tuo greičiau galite reaguoti į rinkos paklausos pasikeitimus.
  Norite, kad jūsų įmonė konkuruotų pasaulyje? Norite tapti savo srities čempionu? Vertinant ne pagal apyvartą ar rinkos dalį, o pagal uždirbamą pelną. Be to, dirbdami savo šalyje, su savo darbuotojais ir neieškodami pasiteisinimų, kad japonai darbštūs, sąžiningi ar labiau išsilavinę už jūsų darbuotojus. Norite, bet nežinote kaip?
  Galime kartu aptarti kaip tai padaryti:
 • Kad būtų konstruktyvus pokalbis, mums reikia savaitės susipažinti su jūsų įmone ir atlikti trumpą verslo analizę. Po to siūlome skirti 2 valandas jūsų įmonės dabartinės veiklos ir galimos strategijos aptarimui. Susitikimo metu aptarsime konkrečiai jūsų įmonės galimą verslo viziją ir jos įgyvendinimo pagrindinius principus. Nemokamai.
 • Jei norėsite siekti čempiono vardo ir dirbti kartu, aptarsime ir bendradarbiavimo sąlygas, kurios remiasi bendrai pasiektais rezultatais. Mūsų atlygis 90-100% priklauso nuo jūsų įmonės rezultatų. Nebus rezultato – jūs nieko nemokėsite. Skamba patraukliai? Yra tik viena sąlyga – ar dirbsime su jumis, sprendimą priimsime mes.
 • Norėdami daugiau sužinoti ar tiesiog pasitarti apie tiekimo grandinės valdymą ar savo atsargų valdymą, susisiekite su mumis. Mielai su jumis pasidalinsime savo patirtimi ir žiniomis.
  Updated : 2009.03.24 © Copyright 2009 „Vitalis consulting“. Visos teisės saugomos.